naviexpert

Nawigacja Orange

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz

Omijaj wrześniowe korki z Nawigacją Orange

Omijaj wrześniowe korki z Nawigacją Orange

W poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny, a wraz z nim w większości miast w Polsce zauważalnie wzrośnie liczba aut na ulicach. W godzinach szczytu, kiedy rodzice odwożą pociechy do szkoły i odbierają je po zajęciach, wszyscy kierowcy muszą liczyć się ze wzrostem natężenia ruchu. Warto wówczas sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie jakim jest Nawigacja Orange.

Wrześniowe korki to już tradycja

Przyjrzeliśmy się sytuacji panującej na drodze w zeszłoroczne wakacje i tuż po nich oraz przeanalizowaliśmy średnie prędkości, z jakimi poruszały się samochody na najważniejszych odcinkach we Wrocławiu, Poznaniu Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Łodzi, w godzinach 7.00-9.00 i 15.00–18.00.

Tak, jak można było się tego spodziewać, z końcem wakacji wszystko wraca do tzw. normy. W 2018 roku najbardziej zwolnił Wrocław – aż o 30%! Tuż za nim znajdują się Warszawa (17%) i Kraków (16%). W pierwszej piątce znalazły się także Łódź i Poznań, które zwolniły odpowiednio o 15 i 13 %. Dodatkowo poznaniacy w swoich autach siedzieli najdłużej, bo aż o 19%, ze wszystkich w szczycie popołudniowym.

Korki? Z Nawigacją Orange to nie problem

Polskie miasta nie są przystosowane do stale rosnącego ruchu drogowego i nawet nieduży wzrost liczby samochodów prowadzi do tzw. „korkowego efektu motyla”. Eksperci zauważają, że kierowcy potrzebują co najmniej kilku dni, by przystosować się do nowych warunków jazdy po wakacyjnym przestoju. Nie bez znaczenia jest także kultura jazdy.

Podróżowanie z Nawigacją Orange pozwala ominąć korki spowodowane wzrostem natężenia ruchu, robotami drogowymi, czy innymi utrudnieniami na trasie. Dzięki anonimowym informacjom o prędkościach z jakimi poruszają się auta na poszczególnych odcinkach dróg napływającym m.in. od użytkowników Nawigacji Orange, NaviExpert oraz profesjonalnego monitoringu floty, aplikacja wie, gdzie tworzą się korki i jak je omijać.

Kultura jazdy a zakorkowane drogi

Pośpiech w godzinach szczytu nie sprzyja przestrzeganiu przepisów drogowych i wielu kierowców tak tłumaczy swoje wykroczenia. Złe nawyki za kółkiem także mają wpływ na tworzące się korki. Łamanie przepisów drogowych, nieprzestrzeganie znaków zakazu i nakazu sprawiają, że po polskich miastach jeździ się źle. Widok auta na środku zakorkowanego skrzyżowania, wpychanie się na siłę przy zmianie pasa czy niewpuszczanie kierowców ze zwężającego się pasa nikogo nie dziwi

Bądź sprytniejszy! Skorzystaj z pomocy Orange

Zamiast jazdy na pamięć skorzystaj z pomocy Nawigacji Orange, która skutecznie ułatwi poruszanie po mieście i sprawdzi się nawet na krótkich dystansach. Co jeszcze możesz zrobić? Nastawić budzik odrobinę wcześniej! W godzinach szczytu nawet kilka minut robi różnicę, pozwala wyprzedzić korki i być na czas.

Jeśli nie posiadasz jeszcze Nawigacji Orange, pobierz ją ze sklepu Google Play, wykorzystaj przysługujący Ci darmowy 30-dniowy test nawigacji i bądź zawsze na czas.