naviexpert

Nawigacja Orange

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz

Nawigacja z głosem bliskiej osoby gwarancją bezpiecznej podróży

Nawigacja z głosem bliskiej osoby gwarancją bezpiecznej podróży

Specjalna wersja Nawigacji Orange z opcją nagrania głosu bliskiej osoby.

Obecność bliskiej osoby w naszym życiu, bycie w stałym związku, a także spełnianie się jako ojciec lub matka sprawiają, że jeździmy z większą uwagą i zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Potwierdzają to statystyki wypadków na przestrzeni lat. Dlaczego tak się dzieje? Badania wskazują, że osoby z ustabilizowaną sytuacją życiową (małżeństwo, dzieci) czują się o wiele bardziej odpowiedzialne za życie swoje i bliskich, niż inni. Stąd też bardziej rozsądne zachowanie za kierownicą. Nawigacja Orange proponuje specjalną wersję, w której istnieje możliwość nagrania głosu bliskiej osoby, np. żony, męża czy swojego dziecka. W razie zbyt szybkiej jazdy będzie on zachęcał do zmniejszenia prędkości.

Co mówią badania?

Mniej ryzykowne zachowania na drodze osób będących w stałych związkach potwierdzają także ubezpieczyciele. W oparciu o analizę setek tysięcy zdarzeń drogowych są w stanie zaoferować takim klientom niższą cenę polisy, gdyż w ich przypadku ryzyko wypadku jest mniejsze. Nawigacja Orange postanowiła wykorzystać te fakty i w najnowszej wersji dodała opcję  nagrania głosu bliskiej osoby, który miałby zachęcać do zdjęcia nogi z gazu. Komunikaty będą pojawiać po przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Tak spersonalizowany dźwięk może zastąpić domyślny sygnał zwolnij.

Nowa wersja już dostępna!

Nowa wersja aplikacji, umożliwiająca nagrywania głosu bliskiej osoby, jest już dostępna w Google Play. Nagranie indywidualnego komunikatu jest możliwe po wybraniu w menu aplikacji: Ustawienia > Dźwięki > Komunikat Zwolnij. Aby korzystać z nowej funkcji należy wybrać prędkość jazdy po przekroczeniu, której chcemy by dźwięk się odtwarzał. Następnie można już nagrać komunikat z głosem bliskiej osoby. Długość nagrania to maksymalnie 10 sekund.

Nawigację Orange można pobrać za darmo w sklepie Google Play. Każdy nowy użytkownik aplikacji ma możliwość skorzystania z darmowego, 30 dniowego testu nawigacji.

Szerokiej drogi!