naviexpert

Nawigacja Orange

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz

Nawigacja Orange przepustką do bezpiecznej i świadomej jazdy

Nawigacja Orange przepustką do bezpiecznej i świadomej jazdy

Czy można jednocześnie unikać mandatów i mieć wpływ na wzrost bezpieczeństwa na drodze? Z Nawigacją Orange to nic trudnego 🙂

Informowanie o miejscach, w których należy zdjąć nogę z gazu– to kolejna funkcja, która przyda się użytkownikom Nawigacji Orange, nie tylko uniknąć mandatu, ale także zwiększyć poziom bezpieczeństwa na polskich drogach.

Aplikacja bazując na zgłoszeniach CB dotyczących sytuacji na drodze pochodzących m.in. od społeczności użytkowników korzystających z Nawigacji Orange, zawczasu poinformuje kierowców o fotoradarach, odcinkowych pomiarach prędkości, kamerach na światłach, niebezpiecznych miejscach, wypadkach czy kontrolach drogowych.

Alerty zwiększające bezpieczeństwo i chroniące przed mandatem

Jeszcze przed wyruszeniem w drogę warto zerknąć do Nawigacji Orange i sprawdzić czas dojazdu. Aplikacja, w oparciu o aktualną sytuację na drodze, poda czas dotarcia do obranego celu z dokładnością co do minuty, ułatwiając tym samym rozplanowanie dnia i bycie na miejscu zawsze o czasie, a wszystko to w poszanowaniu przepisów ruchu drogowego.

Skuteczność naszych alertów została potwierdzona m.in. w testach tygodnika MOTOR. Dziennikarze poddający próbie takie rozwiązania jak: Automapa, Coyote, MapaMap, TomTom, nawigacje fabryczne w Maździe i Peugeocie oraz aplikację nawigacyjną NaviExpert, na której bazuje Nawigacja Orange, przyznali tej ostatniej pierwsze miejsce na rynku.

Czy stać Cię na przekraczanie dozwolonej prędkości?

Przypomnijmy obowiązujący taryfikator kar za przekroczenie prędkości:

– Od 6 do 10 km/h – mandat w wysokości 50 zł i 1 pkt karny

– Od 11–20 km/h – mandat w wysokości od 50 do 100 zł i 2 pkt karne

– Od 21–30 km/h – mandat w wysokości od 100 do 200 zł i 4 pkt karne

– Od 31–40 km/h – mandat w wysokości od 200 do 300 zł i 6 pkt karnych

– Od 41–50 km/h – mandat w wysokości od 300 do 400 zł i 8 pkt karnych

– Od 51 km/h – mandat w wysokości od 400 do 500 zł i 10 pkt karnych.

W ostatnim przypadku musimy także liczyć się z możliwością zatrzymania prawa jazdy nawet na 3 miesiące.

W świetle powyższych faktów zamiast ryzykować warto zaopatrzyć się w sprawdzoną nawigację, która na mapie wyświetla obowiązujące na danym odcinku ograniczenie i upomni w chwili, kiedy je przekroczymy.

Nawigacja Orange posiada także szereg ustawień wprowadzonych z myślą o indywidualnych preferencjach swoich użytkowników. W aplikacji można wybrać wartość, przy której zostanie wyemitowany sygnał przekroczenia obowiązującego ograniczenia prędkości czy dobrać częstotliwość padających komunikatów według własnych upodobań.

Ustawienia dźwięku w Nawigacji Orange

Dodajmy, że przestrzegając obowiązujących ograniczeń prędkości, poza znacznym spadkiem prawdopodobieństwa otrzymania mandatu czy uczestnictwa w wypadku drogowym, możemy zmniejszyć wydatki na paliwo nawet do 25%!

Jeśli więc na sercu leży Ci bezpieczeństwo własne oraz towarzyszów podróży, a także nie przepadasz za korespondencją z GITD,  już dzisiaj wypróbuj możliwości Nawigacji Orange 🙂