naviexpert

Nawigacja Orange

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz

Tam na pewno spotkasz drogówkę – raport drogowy

Tam na pewno spotkasz drogówkę – raport drogowy

W tym roku początek długiego weekendu czerwcowego wyjątkowo zbiega się w czasie z pierwszym dniem wakacji. Coraz więcej osób pojawia się nie tylko w parkach czy nad jeziorem, ale także – a może przede wszystkim – na drogach. Specjalnie z myślą o osobach inaugurujących sezon letni czerwcowymi podróżami, sprawdziliśmy, które drogi  są najbardziej oblegane przez patrole drogówki.

Z okazji długiego weekendu czerwcowego przygotowaliśmy zestawienie miejsc, w których najczęściej można natknąć się na kontrolę policji, a także ranking najczęściej kontrolowanych odcinków dróg krajowych w poszczególnych województwach. Było to możliwe dzięki analizie ostrzeżeń o kontrolach drogowych zgłaszanych przez kierowców korzystających z systemu NaviExpert (w tym m.in. Nawigacji Orange) oraz aplikacji antyradarowej Rysiek w okresie 26.04-26.05.2019. Zestawienia bazują wyłącznie na drogach krajowych, gdyż patrole znajdujące się na trasach ekspresowych czy autostradach są dość przewidywalne – drogówka patroluje najczęściej przy bramkach.

Najczęściej kontrolowane drogi

Jak się okazuje, prym w zestawieniu wiedzie droga krajowa nr 7 (E77) – i to bez względu na to, czy będziemy nią jechać z Warszawy nad morze, czy w góry. Po piętach jednak „depcze” jej droga krajowa nr 6 (E28). To właśnie tutaj, na 85-kilometrowym odcinku między Gdynią a Nową Dąbrową (trasa na Słupsk) odnotowaliśmy najwięcej zgłoszeń kontroli drogowych w całym województwie pomorskim! Innymi, cieszącymi się dużą „sympatią” drogówki odcinkami są:

·         DK1 (woj. śląskie i woj. łódzkie),

·         DK10 (woj. kujawsko-pomorskie i zachodnio-pomorskie),

·         DK3 (woj. dolnośląskie i zachodniopomorskie),

·         DK11 (woj. wielkopolskie oraz opolskie).

Podróż bez stania w korkach – tylko z Nawigacją Orange!

Nawigacja Orange zapewnia kierowcom nie tylko komfortową podróż do celu za pomocą możliwości wyboru tras omijających korki, ale dba także o bezpieczeństwo użytkowników aplikacji i ich współpasażerów. Ostrzeżenia dotyczące kontroli drogowych, radarów czy wypadków (które często rzeczywiście znajdują się w miejscach, w których warto ze względów bezpieczeństwa zdjąć nogę z gazu), a także wyświetlanie w trakcie jazdy informacji o obowiązujących na danym odcinku ograniczeń pomagają na bieżąco ujarzmiać nasze rajdowe zapędy. Dodatkowo, o tym by zwolnić może nam przypominać na przykład… głos bliskiej osoby. Jeśli nagramy komunikat zachęcający do bezpiecznej jazdy, to będzie się on odtwarzał gdy będziemy jechać za szybko

Czy istnieje lepszy czas na wypróbowanie funkcji Nawigacji Orange niż weekend czerwcowy? No właśnie 🙂 Szerokiej drogi!

Najczęściej kontrolowane odcinki dróg krajowych w poszczególnych województwach