naviexpert

Nawigacja Orange

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz

Dowiedz się, jakim jesteś kierowcą z Nawigacją Orange

Dowiedz się, jakim jesteś kierowcą z Nawigacją Orange

Czujesz się pewnie za kierownicą i nic byś nie poprawił w swoim stylu jazdy? Czas przekonać się, jak to naprawdę jest! Od teraz Twój styl jazdy będzie oceniany przez kogoś innego – Nawigację Orange.

Wielu z nas wydaje się, że parkujemy wzorowo, jeździmy przepisowo, a już na pewno nie stanowimy zagrożenia na drodze. Oczywistym powinien być jednak fakt, że przecenianie swoich umiejętności może prowadzić do ryzykownych sytuacji. Traktując priorytetowo Wasze bezpieczeństwo dodaliśmy nową funkcję do Nawigacji Orange. Już za chwilę będziecie mogli spojrzeć na swoje umiejętności za kółkiem za pomocą obiektywnych algorytmów. 

Jak radzisz sobie za kółkiem? Oceni to nawigacja

Mój styl jazdy to nowa zakładka, od teraz dostępna w menu Nawigacji Orange. Aplikacja archiwizuje wszystkie trasy przebyte z nawigacją i wystawia za nie adekwatne oceny. 

Co zrobić, aby aktywować tę opcję? Wystarczy w menu aplikacji wybrać: Moje zgody i zaznaczyć checkbox Zgoda na Mój styl jazdy. Od tego momentu, każda pokonana z nawigacją trasa będzie zapisywana w zakładce Mój styl jazdy, dostępnej w menu aplikacji. Nowa funkcja ma na celu rzetelną i jak najdokładniejszą ocenę Twojego stylu jazdy. Algorytm zwraca uwagę na takie elementy jak przestrzeganie przepisów (ograniczenia prędkości) czy płynne hamowanie i przyspieszanie. Wynik może wahać się od 0 do 100%, gdzie 0 oznacza najgorszy, a 100 najlepszy. Dlatego zielony kolor wskaźnika świadczy o tym, że ​​Twój styl jazdy jest na wysokim poziomie, żółty – że ​​wymaga korekty, a czerwony – że masz jeszcze dużo do zrobienia… 

Promujemy koncentrację na trasie

Jednak ocena stylu jazdy aplikacji to za mało! W ramach funkcji Mój styl jazdy wprowadziliśmy również wskaźnik Skupienie. Celem tego rozwiązania jest zminimalizowanie częstotliwości sięgania po telefon podczas jazdy. Takie zachowanie prowadzi do rozproszenia uwagi kierowcy, co w konsekwencji zwiększa ryzyko wypadku drogowego. 

Wskaźnik uwzględnia ruch telefonu i na jego podstawie szacuje poziom skupienia. Rozmawiasz przez telefon z słuchawką przy uchu? Oglądasz śmieszne filmy w oczekiwaniu na zielone światło? Algorytm negatywnie zinterpretuje wszelkie ruchy telefonu, które rozpraszają kierowcę podczas jazdy i oznaczy ten wskaźnik na czerwono. Kolor zielony należy interpretować, że powyższe czynniki nie wystąpiły. Dlatego zalecamy trzymanie smartfona w uchwycie, umieszczonym w miejscu nieograniczającym widoczności. 

Niektórzy z Was mogą uznać schemat działania nowej funkcji za mało dyskretny. Chcemy jednak zapewnić, że Waszą prywatność stawiamy na pierwszym miejscu. Aplikacja nie może kontrolować celu użytkowania telefonu, po prostu wykryje każdy jego niepożądany ruch. 

Nawigacja Orange – w imię bezpiecznych podróży

Nowa funkcja to kolejny krok w kształtowaniu kultury jazdy i pozytywnych nawyków na drodze. Korzystaj z inteligentnego systemu i postaw na bezpieczeństwo!