naviexpert

Nawigacja Orange

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz

Długi weekend majowy z Nawigacją Orange

Długi weekend majowy z Nawigacją Orange

Majówka to okres intensywnych wyjazdów. To także czas większych niż zwykle korków drogowych oraz zwielokrotniona liczba kontroli policyjnych. Jakie trasy wybrać udając się na wypoczynek, by nie utknąć w korkach, być gotowym na spotkanie z drogówką lub radarem oraz z wyprzedzeniem wiedzieć, ile będzie nas kosztowała podróż?

Przyjrzeliśmy się warunkom drogowym panującym na trasach wyjazdowych z dużych miast tj.: Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa i Wrocław oraz dojazdowych do najpopularniejszych miejscowości górskich, nadmorskich oraz mazurskich. Przygotowaliśmy zestawienie tras, którymi najlepiej się poruszać, biorąc pod uwagę radary, kontrole drogowe, kamery na światłach, odcinkowe pomiary prędkości czy opłaty za autostradę.

Kontrole drogowe

I tak, na trasie z Łodzi do Zakopanego w piątek, 26 kwietnia, kierowcy musieli się liczyć z 9 kontrolami drogowymi. Poza tym, w ścisłej czołówce pod względem liczby kontroli są także trasy Gdańsk – Zakopane (15), czy Kraków – Gdańsk (11). Należy pamiętać, że o ile liczba radarów jest stała, tak już liczba i lokalizacje kontroli policji regularnie się zmieniają. Dla przykładu, na trasie podczas ubiegłorocznej majówki kierowcy zgłaszali patrole drogówki łącznie aż w 17 różnych miejscach! O aktualnej liczbie i lokalizacji kontroli powiadomi nas Nawigacja Orange.

Radary

Pod względem liczby fotoradarów, wśród zaproponowanych na majówkę tras, prym wiodą drogi z Łodzi do Zakopanego oraz z Gdańska do Zakopanego, gdzie umieszczonych jest po 15. żółtych skrzynek. 12 radarów napotkamy na trasie Poznań – Mikołajki i 10 w drodze z Poznania do Zakopanego.

Dodatkowe koszty podróży

Za przejazd autostradami zapłacimy najwięcej na trasie z Gdańska do Zakopanego oraz z Krakowa do Gdańska, bo prawie 50 zł. Chcąc wyeliminować dodatkowe koszty podróży wystarczy w ustawieniach Nawigacji Orange zaznaczyć opcję „Omijaj Odcinki Płatne”.

System podczas jazdy podaje informacje na temat korków, podpowiadając alternatywną drogę, co pozwala zaoszczędzić cenne minuty. Takie podpowiedzi są ważne, zwłaszcza podczas długich wypraw, jak na trasie Gdańsk – Zakopane czy Wrocław – Zakopane (ze względu na częste korki na A4 oraz A1 – właśnie w czasie trwania długich weekendów).

Bądź na bieżąco i testuj za darmo

Testuj Nawigację Orange przez minimum 30 dni za darmo i sprawdź jej skuteczność w trakcie podróży.

Popularne podczas majówki trasy rekomendowane przez Nawigację Orange

Prezentowane trasy (przebieg, czas podróży, liczba patroli policyjnych) pochodzą z piątku, 26 kwietnia z godzin popołudniowych i są trasami przykładowymi, uwzględniającymi odcinki płatne. System wyznaczając tę samą trasę innego dnia, o innej porze, w innych warunkach drogowych, może poprowadzić kierowcę przez inne miejscowości.

Wytyczając trasę w nawigacji inna może być też liczba aktualnych kontroli drogowych na danej trasie. Wskazane w materiale liczby pochodzą ze zgłoszeń wysłanych przez użytkowników za pośrednictwem Nawigacji Orange, aplikacji NaviExpert i Rysiek.

Gdańsk

Kraków

Łódź

Poznań

Warszawa

Wrocław