naviexpert

Nawigacja Orange

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz

6 sposobów na uchronienie się przed korkami w grudniu

6 sposobów na uchronienie się przed korkami w grudniu

Grudzień kojarzy się ze świętami, zakupami przedświątecznymi, wyjazdami do najbliższych za miasto i… gigantycznymi korkami.

Jak podróżować po naszych miastach, by nie tracić cennych chwil w aucie? Oto nasze wskazówki.

  • Nie zostawiaj świątecznych zakupów na ostatni tydzień przed świętami. Jak wykazały prowadzone przez nas badania – we wcześniejszych latach najtrudniejszy dla kierowców podróżujących w okolicach galerii handlowych był właśnie ten okres. Jeśli więc w tych dniach planujesz zakupy, zastanów się czy możesz wziąć dzień wolnego. Największe korki przy centrach handlowych występują po godzinach pracy i trwają do godzin wieczornych
  • Jeśli jesteś skazany na zakupy w ostatnim tygodniu przed świętami jako środek transportu weź pod uwagę komunikację miejską lub taksówkę… Wybór tej ostatniej od korków Cię nie uchroni, ale wyeliminuje problem z traceniem czasu na szukanie miejsca parkingowego.
  • Obserwuj prognozę pogody. Deszcz, śnieg, mgła powodują, że kierowcy mocno zwalniają, powodując jeszcze większe korki. Jeśli planujesz danego dnia zakupy bądź popołudniowe podróże autem po mieście upewnij się, że pogoda nie sprzymierzy się przeciwko Tobie. W razie złych prognoz – zmień swoje plany zakupowe.
  • Jeśli planujesz świąteczny wyjazd dobrze zaplanuj dzień i godzinę wyjazdu z miasta. Ruch na wylotówkach również zwalnia, ale tylko do pewnego momentu. Luźniej na drogach wyjazdowych z miast robi się w godzinach popołudniowych w dniu poprzedzającym Wigilię oraz właśnie 24 grudnia. Jeśli więc wybierasz się na wieczorną wieczerzę za miasto, ale nie jedziesz daleko, możesz wziąć pod uwagę popołudniowy wyjazd w jeden z tych dwóch dni.
  • Nie zostawiaj powrotu ze świąt na ostatnią chwilę. Na taki pomysł wpadną inni kierowcy i stracą w korkach często wiele cennych godzin.
  • A co jeśli nie możesz zrezygnować z auta, zakupy same się nie zrobią, te online Cię nie przekonują, a i powrót ze świątecznych wojaży planujesz wtedy, gdy będą największe korki? I wtedy jest dla Ciebie nadzieja 🙂 Koniecznie zaopatrz się Nawigację Orange, która analizuje na bieżąco ruch na drogach i rekomenduje te trasy, na których jest on najmniejszy, skracając w ten sposób czas podróży. Nawigacja może okazać się również przydatna przy szukaniu alternatywnego, często mniej oczywistego parkingu, kiedy wszystkie miejsca na parkingu danej galerii są już zajęte.

 

Testuj Nawigację Orange za darmo!

Pobierz z Google Play Pobierz w App Store Pobierz z witryny Microsoft

Nawet jeśli skorzystałeś już kiedyś z naszej usługi i zużyłeś bezpłatny test nawigacji, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to ponownie. W planach taryfowych SmartPlan LTE możesz korzystać z Nawigacji Orange w Polsce bezpłatnie przez 90 dni. Wystarczy pobrać aplikację z odpowiedniego Sklepu i uruchomić ją w 90 dni od aktywacji planu taryfowego SmartPlan LTE. Aplikację można też pobrać tu: http://orangewap.naviexpert.pl

To nie wszystko! Klienci taryf Smart Plan Multi II, Multi II Max oraz Smart Plan LTE Wspólny (kupionych do 30 września 2016 r.) mogą korzystać z Nawigacji Orange w Polsce za darmo przez cały czas obowiązywania kontraktu. Pozostali klienci, którzy nie posiadają powyższych planów, również mogą skorzystać z Nawigacji Orange w Polsce bezpłatnie przez 30 dni. Po okresie darmowym koszt dostępu do usługi wynosi 12,99 zł z VAT na 30 dni.