Oferta dla firm i instytucjiO nasBiuro prasoweKontaktPomoc

01 cze 2012

Intuicyjny NaviExpert 8.0 z CB i asystentem pasa ruchu

Warszawa, 31.05.2012 – Asystent pasa ruchu oraz bezpłatna funkcja CB pozwalająca kierowcom zgłaszać i odbierać w czasie rzeczywistym informacje m.in. o wypadkach, fotoradarach i kontrolach drogowych – to dwie nowości w nawigacji NaviExpert. Ich wprowadzenie poprawi komfort kierowców, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo na drodze.

Najnowsza wersja nawigacji jest od dziś dostępna na telefony z systemem Android. Oprócz możliwości omijania korków i innych utrudnień drogowych, NaviExpert proponuje użytkownikom kolejne udogodnienia. Nową, społecznościową funkcją aplikacji jest CB (ang. Citizen-Band – pasmo obywatelskie), działające podobnie jak nadajniki CB radia, tylko bez fonii. Użytkownicy mają do dyspozycji prosty w obsłudze, interaktywny mechanizm pozwalający na zgłaszanie i odbieranie ostrzeżeń od innych kierowców.

Ostrzeżenia przez CB

NaviExpert z funkcją CB umożliwia kierowcom zgłaszanie wypadków, fotoradarów, kontroli  drogowych, inspekcji transportu drogowego oraz niebezpiecznych miejsc. Już w chwili zgłoszenia w aplikacji pojawia się ikona z ostrzeżeniem, a informacja w formie graficznej i głosowej jest wysyłana do wszystkich użytkowników NaviExpert znajdujących się w okolicy.  Korzystając z funkcji CB użytkownik może również zgłosić remont. Otrzyma wówczas mailowo potwierdzenie o dokonaniu zgłoszenia z prośbą o uzupełnienie dokładnych informacji oraz linkiem do wskazanego w aplikacji punktu.


 – Wprowadzenie funkcji CB poprawi bezpieczeństwo naszych użytkowników. Pokaże także kierowcom, jak mogą sobie wzajemnie pomagać oraz pozwoli im uchronić się przed mandatami  – komentuje Paweł Kozłowski, Prezes Zarządu NaviExpert. – Świadomość bieżącej sytuacji drogowej przekłada się bezpośrednio na komfort jazdy, co czyni ją mniej nerwową – dodaje Kozłowski.


Korzystanie z funkcji CB jest bezpłatne – nie trzeba mieć wykupionego abonamentu nawigacyjnego. Wystarczy w aplikacji włączyć mapę w trybie śledzenia pozycji i już można dokonywać zgłoszeń.

Na właściwym pasie

Kolejną ze zmian wprowadzonych w NaviExpert 8.0 dla telefonów z systemem Android, która wpłynie na poprawę komfortu użytkowników aplikacji, jest asystent pasa ruchu. Dzięki niemu kierowca wie wcześniej, jakie pasy są na danym skrzyżowaniu i w jakich kierunkach może się z nich poruszać. Pomoże to użytkownikom nawigacji z wyprzedzeniem podjąć decyzję, który pas zająć, by móc płynnie przejechać przez bardziej skomplikowane skrzyżowania i rozjazdy. Asystent pasa ruchu będzie dostępny na drogach krajowych, wojewódzkich oraz na głównych ulicach w największych miastach Polski – m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Trójmieście.

Nowa funkcja ogranicza konieczność wykonywania gwałtownych manewrów. To kolejna nowość, która poprawia komfort podróży, de facto zwiększając bezpieczeństwo jazdy naszych użytkowników – podkreśla Paweł Kozłowski.

Prościej się nie da

Funkcja CB i asystent pasa ruchu to nie wszystkie udogodnienia w najnowszej wersji NaviExpert.

Aby poprawić komfort korzystania z samej aplikacji uprościliśmy ustawienia i poprawiliśmy łatwość użytkowania nawigacji – tłumaczy Prezes Kozłowski. Większość opcji jest dostępna już z poziomu głównego ekranu, a podstawowa funkcja – czyli nawigowanie do celu – jest uruchamiana za pomocą jednego kliknięcia. Uproszczeniu uległ także proces rejestracji nowych użytkowników.

Z okazji premiery nowej wersji, NaviExpert obniżył ceny długich abonamentów – „NaviPlan Polska” na 1 rok i „NaviPlan Polska i Europa” na 2 lata – o 20 %. Oferta jest ważna do 7 czerwca, do godziny 20:00. Osoby, które nie korzystały jeszcze z nawigacji NaviExpert mogą ją pobrać, wpisując w przeglądarce internetowej telefonu adres getne.pl. Po zainstalowaniu aplikacji będą mogły skorzystać z bezpłatnego, tygodniowego testu nawigacji.

O NaviExpert

NaviExpert to pierwsza w Polsce mobilna nawigacja działająca w większości telefonów komórkowych dostępnych na rynku. Ponad 300 modeli znanych marek: Sony Ericsson, Nokia, HTC, Samsung, LG, Motorola, ZTE oraz BlackBerry, jest kompatybilnych z aplikacją NaviExpert. Współpracuje
z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi (nawigacja Android, Bada, Symbian, Windows Phone). Jako jedyna nawigacja na polskim rynku posiada trzy tryby nawigowania: samochodowy, środkami komunikacji miejskiej i pieszy. Ponadto oferuje wszystkie funkcje standardowej nawigacji oraz szereg możliwości dostępnych wyłącznie w technologii online. Unikalna technologia Community Traffic online pozwala na omijanie korków, a stała aktualizacja map i informacji o utrudnieniach drogowych zapewnia użytkownikom pełen komfort i bezpieczeństwo podczas nawigacji. Firma współpracuje z wiodącymi operatorami telefonii komórkowej Orange, T-Mobile i Play. Spółkę utworzyli w połowie 2005 r. wieloletni pracownicy naukowi Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej. Firma pozyskała inwestora typu Venture Capital, którym jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych MCI Management SA.

 

31 sie 2017

Wielkie hamowanie - szykuj się na korki!

Wraz z końcem wakacji, czeka nas koniec laby na drogach. Kierowcy w największych miastach będą...

Więcej.

04 lip 2017

5 powodów, dla których nie należy bać się polis komunikacyjnych opartych o styl jazdy kierowców

Big Brother!, będą nas śledzić, będą przekazywać informacje policji, będziemy teraz dostawać...

Więcej.

26 kwi 2017

W LINK4 Kasa Wraca - tego jeszcze nie było

Po raz pierwszy w Polsce dzięki bezpiecznej jeździe kierowca posiadający polisę komunikacyjną może...

Więcej.