Korzystanie z roamingu danych na telefonach z systemem Android może wiązać się z wysokimi kosztami. Jest to spowodowane przez aplikacje, które bez wiedzy użytkownika pobierają dane mobilne podczas pracy w tle.

Aby uniknąć wysokiego rachunku za dane mobilne można wykorzystać opcję blokowania przesyłania danych w tle. W różnych wersjach Androida
znajduje się ona w różnym miejscu.
Po zablokowaniu przesyłania w tle, pobierać dane mobilne będą mogły wyłącznie te aplikacje, które są aktualnie aktywne na pierwszym planie.
Aplikacje pracujące w tle nie będą transmitować danych.

Wybierz wersję swojego systemu Android, aby sprawdzić jak skonfigurować telefon, by bezpiecznie korzystać z przesyłania danych mobilnych w roamingu. Dowiesz się nie tylko jak ograniczyć dane w tle, ale również jak włączyć dane mobilne oraz roaming danych.

Jeżeli nie jesteś pewien jaką masz wersję system Android w telefonie możesz to w każdej chwili sprawdzić w Ustawieniach. Wybierz opcję O telefonie, najprawdopodobniej znajduje się ona na końcu listy opcji w menu Ustawienia. Jedną z pozycji w menu O telefonie jest właśnie Wersja systemu Android.